Сортувальник банкнот - що це?

Це обладнання, яке рахуає банкноти, поділяючи їх за розміром або номіналом, а також використовується для роботи з іншими паперами, включаючи квитанції, чеки, квитки.

Перші сортувальні машини з'явилися ще у 1980-х – вони вміли розпізнавати та сортувати купюри за певними заданими параметрами. Згодом моделі вдосконалювалися як візуально, так і функціонально: сучасний сортувальник набагато менший, працює швидше, а функціонал у нього ширший, ніж у перших моделей.

Сучасні розрахунково-касові банківські вузли національних банків вимагають потужної техніки, яка може працювати з великим спектром номіналів, перевіряти стан банкнот за ветхістю та іншими параметрами.

сортировщик банкнот

Комерційні банки мають менший обсяг роботи, і вимоги до лічильників у них не настільки високі, не потрібно таке різноманіття функцій, і інтенсивність роботи передбачається нижче.

Сортувальники банкнот користуються попитом організаціями, які працюють з грошовим обігом. Для цього вони вибирають моделі з кількома кишенями.

Як працює сортувальник банкнот

  1. У спеціальний лоток завантажуються банкноти (є вертикальні, горизонтальні та малопоширені вакуумні приймальні кишені).
  2. Машина починає підрахунок одночасно з автентичністю банкнот (дана функція присутня не у всіх моделях).
  3. Роликова система підхоплює купюри, а регулятор зазору запобігає подачі двох і більше купюр у тракт лічильника.
  4. За точність рахунку відповідає оптичний блок, правильна та коректна робота регулюється блоком приводів.
  5. Купюра проходить через кілька датчиків та потрапляє на транспортні ролики, які переміщують її до «кишені», де процес підрахунку завершується.
  6. Результат відображається на дисплеї.

как работает сортировщик банкнот

Популярні виробники сортувальників банкнот

Насамперед, у лідерах – компанії, які стояли біля витоків розвитку цієї техніки. Світове визнання мають машини корейського виробника Kisan. Вони стали піонерами у створенні лічильного банківського устаткування з дво- і більше кишенями.

Вибір сортувальника, доставка, консультаційний супровід

У магазині Super-money-counters.com.ua, який більше десяти років займається банківським обладнанням, вам нададуть детальну професійну консультацію вибору техніки для банків та інших організацій, що працюють із грошовими потоками. Всі моделі, що представлені в каталозі сайту, супроводжуються гарантіями від виробників. Організовуємо доставку по всіх містах України.