Готівка переносить коронавірус: фейк чи правда

До теми COVID-19 сьогодні небайдужий ніхто. Про вірус та способи протистояння йому не говорить лише лінивий. І це часом грає злий жарт з тими, хто ставиться до інформації недостатньо скептично. Разом з достовірними даними у хід іде дезінформація або неперевірені факти. Хибні дані поширюються швидше за сам вірус, і вже дуже складно відрізнити правду від вигадки або кимось висловлених побоювань у пориві паніки.

Наприклад, одним із таких «фейків» стала заява, що коронавірус може передаватися через готівку. Причиною такої помилкової думки могло стати спотворене трактування рекомендації Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я, що на момент пандемії краще перейти на безконтактні платежі, а також ретельно мити та дезінфікувати руки після контакту з готівкою.

Гроші - носій безлічі бактерій. До них торкаються мільйони людей, їх носять у брудних кишенях, підбирають із землі, кладуть на не завжди чисті поверхні. Саме тому з міркувань особистої гігієни необхідно мити руки та обробляти їх антисептиком після контакту з готівкою. Те саме потрібно робити також після використання банківських карток, терміналів, банкоматів, адже вони теж не відрізняються стерильністю. Грубо кажучи, руки просто потрібно регулярно мити, і це правило завжди було золотим. Крім того, на момент карантину не варто забувати про засоби індивідуального захисту – рукавички, маски, респіратори.

Чи можна заразитися коронавірусом через банкноти та як убезпечити себе під час використання готівки

Організація охорони здоров'я спростувала інформацію про те, що вірус може передаватися за допомогою готівки. Так готівка може містити бактерії, але їх кількість дуже мала, щоб здорова людина могла заразитися COVID-19.

Під час операцій із грошима ВООЗ рекомендує:

  • ретельно мити та дезінфікувати руки після використання банкнот;
  • не чіпати лице після контакту з купюрами, монетами, терміналами, банківськими картками;
  • дезінфікувати банківські картки, мобільні пристрої після здійснення оплати;
  • віддати перевагу безконтактним методам оплати, але не забувати при цьому проводити дезінфекцію гаджетів та карт.

Також НБУ зробив заяву, що зберігатиме всі отримані від банків купюри в окремому сховищі протягом не менше 14 днів, а далі проводитиме дезінфекцію банкнот, піддаючи їх термічній обробці при температурі 160 градусів.

Готівкові та безготівкові розрахунки: як безпечно працювати з грошима

Чи передає готівка коронавірус? Він може зберігатися на будь-яких поверхнях, у тому числі пластиці та папері від 3 до 9 днів, як і інші види вірусів. Але це не означає, що варто припинити користуватися паперовими грошима. Повсюди безліч бактерій, варто з цим змиритися і завжди дотримуватися правил особистої гігієни. Крім того, що необхідно мити руки, дезінфікувати поверхні та використовувати рукавички, можна також убезпечити себе шляхом автоматизації роботи з готівкою – використовувати лічильники банкнот замість ручного перерахунку. Це особливо актуально для супермаркетів, АЗС, підприємств із регулярним обігом готівки.

Серед виробників радимо звернути увагу на американський бренд Cassida. Компанія пропонує різні рішення щодо обробки готівки для підприємств з різним оборотом готівки. Компанії малого бізнесу обирають лічильник банкнот Cassida Kolibri UV з ультрафіолетовою детекцією та перевіркою купюр на здвоєність, швидкість рахунку апарату – 1000 банкнот/хвилину. Для підприємств із середнім оборотом готівки хорошим варіантом стане серія Cassida Advantec 75. Модельний ряд представлений трьома пристроями:

  • Cassida Advantec 75 SD/UV (з перевіркою купюр в ультрафіолеті, за розміром та оптичною щільністю),
  • Cassida Advantec 75 SD/UV/MG (+магнітна детекція),
  • Cassida Advantec 75 Value (з ультрафіолетовою, магнітною та інфрачервоною детекцією, за розміром та оптичною щільністю).

Моделі обробляють до 1500 банкнот/хвилину.

Крім того, компанія розробила спеціальний дезінфектор для роботи з обладнанням. Усередину кабіни поміщається лічильна машинка для грошей і робота з готівкою відбувається всередині дезінфектора. Таким чином, бактерії, мікроби, пил на банкнотах не розсіюються і будуть знищені вже під час перерахунку.

Не піддавайтеся паніці та спокійно користуйтесь готівкою, головне після оплати обробляйте руки антисептиком. Бережіть себе та своїх близьких! ❤️