Жодна людина не застрахована від того, що до її рук можуть потрапити підроблені гроші. За даними Національного банку України, в середньому на мільйон справжніх купюр припадає три фальшиві. Сучасні грошові знаки мають складні елементи захисту банкнот, тому контроль часто неможливий без використання спеціального устаткування.

Давайте розберемося, які існують елементи захисту грошових знаків, як відрізнити підроблені гроші і які пристрої для цього необхідно використовувати.

 

защита денег от подделок

Основні елементи захисту грошових знаків

Способів захисту від підробки є велика кількість. Частина з них перевіряється за ознаками, які зчитує людина, частина – використовуючи спецтехніку. За такими візуальними та тактильними ознаками можна відрізнити фальшиві гроші:

  1. водяний знак – зображення на папері, яке на просвіт виглядає світлішим;
  2. волокна – захист грошей від підробки визначається візуалізацією кольорових ниток, хаотично розміщених у паперовій масі;
  3. голограма – малюнок при нахилі купюри, що дає 3-мірне голографічне зображення;
  4. оптично змінні фарби – елемент захисту грошових знаків, що змінює колір залежно від кута огляду.

Елементи захисту грошових знаків, що перевіряються машинами:

  1. розмір грошової одиниці - контролюється оптичним способом, скануванням у проходячому світлі;
  2. видиме зображення - аналіз візуального образу купюри в світлі, що проходить або відбитому світлі;
  3. зображення в інфрачервоних променях – детекція малюнка, виконаного ІЧ-метамерними фарбами. При розгляді зображення в ІЧ-випромінюванні буде видно лише його частину;
  4. ультрафіолетові мітки - мають особливе світіння при дії ультрафіолетом.

защита денежных знаков

Захист банкнот: перевірка на спеціальному обладнанні

Великим фінансовим організаціям, власникам бізнесу просто не обійтися без спеціальної техніки, яка швидко та надійно визначить справжність готівки.

  1. Детектори – пристрої, що візуалізують та визначають справжність банкнот за декількома видами детекції. Перевірка готівки проходить в ультрафіолетовому та/або інфрачервоному світлі і здійснюється за такими параметрами – щільність паперу, рельєфність малюнка, спецелементи та магнітні мітки, види друку, ступінь маркування та ін. Існують такі види детекторів: переглядові – сканують захисні ознаки, рішення про справжність приймає оператор, та автоматичні – пристрій самостійно аналізує купюру та визначає її справжність.
  2. Лічильники та сортувальники. Більшість моделей проводять не лише перерахунок та сортування, а й детекцію справжності. Пристрої середнього класу мають УФ-датчики, професійніші – сканують купюри також в ІЧ-діапазоні, аналізують магнітні мітки, сканують щільність паперу, механічні пошкодження.

как отличить фальшивые деньги

Захист грошей від підробок - замовляйте професійне обладнання Super-Money-Counters

Захист банкнот та визначення їх справжності – важливий етап у роботі з великим потоком готівки. Для власників бізнесу, торгових, фінансових організацій незамінним стане обладнання, що автоматизує ці процеси. Придбати високоякісну техніку за вигідною ціною від провідних вітчизняних та зарубіжних виробників можна в інтернет-магазині Super-Money-Counters. Компанія надає широкий вибір моделей для обробки різних валют, сервісний центр здійснює гарантійне та післягарантійне обслуговування. Десятирічний досвід роботи гарантує професійний підхід до кожного замовлення, а наші консультанти у разі потреби проконсультують та підберуть оптимальне рішення для вашого бізнесу.

Звертайтеся! Будем раді допомогти!