Перевірка валюти на справжність у банку чи самостійно – захист від фальшивок

Як стверджують міжнародні експерти, випадки фальсифікації української гривні в країні не такі критичні, як проблема підроблених іноземних банкнот: доларів та євро. Можливо, це пов'язано з розрахунком шахраїв на недостатні знання українцями про дані валюти (що має бути зображено, які захисні ознаки мають бути присутніми тощо). Цікаво, що фальшивомонетникам більш цікаві купюри більшої та середньої гідності через витрати на їх виготовлення. Пам'ятайте про це, коли з вами розплачуються великими грошима.

проверка валюты на подлинность

Незважаючи на те, що країни-емітенти продовжують удосконалювати захисні ознаки, відзначається зростання високоякісних підробок. Для того, щоб убезпечити свій гаманець від таких банкнот, варто проявляти пильність та уважно оглядати гроші. У деяких випадках слід звернутися до банку щодо контролю автентичності на експертному рівні. Професійний прилад для перевірки валюти сканує валюту за захисними ознаками, не залишаючи шансів підробленим банкнотам.

Коли та як перевірити валюту на справжність

Хоча законним засобом розрахунків в Україні для звичайних громадян є гривня, долари та євро потрапляють у гаманець від продажу великого майна, валютно-обмінних операцій як подарунок на урочисті події. Що вже казати про бізнес, пов'язаний із зовнішньоекономічною діяльністю.

Зрозуміло, якщо ви часто стикаєтеся з необхідністю автентичності валют, то найкращим рішенням стане апарат для перевірки валюти. Якщо ж іноземна валюта потрапляє до вас час від часу, то купувати для окремих випадків детектор перевірки валюти не має сенсу. Для самостійного контролю скористайтеся наведеними у статті порадами, як перевірити валюту на справжність.

как проверить валюту на подлинность

  • Папір на якому друкуються долари та євро містить великий відсоток бавовни. Це означає, що купюра досить щільна, хрумтить при згинанні.
  • Рельєфний друк легко відчувається пальцями. Номінал, назва банкноти, серійний номер ви легко розпізнаєте за тактильними відчуттями.
  • На кожній купюрі є водяні знаки, розташовані в глибинних шарах паперу. Їх добре видно проти світла.
  • Голограма, що переливається, має тонке нанесення, при згині або нахилі змінює зображення на номінал.
  • Піднісши банкноти до ультрафіолетової лампи, вони не повинні повністю світитися, а деякі волокна паперу будуть видні червоним та зеленим включеннями кольору.

Найвірогіднішим контролем буде перевірка валюти на справжність у банку, обмінному пункті за додаткову плату. Машинка для перевірки валюти розпізнає захисні елементи, що складно відтворюються: зображення, нанесені магнітними фарбами, мікротекст, інфрачервоні мітки та інші.

Товари та поради від Super Money Counters на варті фінансової безпеки

Точне, надійне банківське обладнання з гарантією та вигідною ціною представлене в інтернет-магазині Super Money Counters. Тут зібрані моделі різної продуктивності та технічної начинки для будь-якої сфери бізнесу. У блозі читайте цікаву інформацію про світову та вітчизняну валюти: як визначити справжність, які номінали за статистикою найчастіше підробляють шахраї, куди звертатися, якщо виявили фальшивку та чи зобов'язані вам її замінити у банку справжньою купюрою. Озброїться корисними знаннями та будьте в курсі останніх новин валютно-монетних операцій!