Чому важлива перевірка справжності доларів

Технології не стоять на місці, завдяки чому стало можливим впровадження нових способів захисту банкнот від підробок. Але фальшивомонетники також йдуть у ногу з розвитком технологічних процесів та вдосконалюють методи обходу щаблів захисту. За статистичними даними Національного банку, в Україні на 1 000 000 справжніх купюр припадає приблизно 3 фальшиві. Предметом особливої ​​уваги фальшивомонетників залишається американський долар, на який було виявлено більше половини всіх підроблених банкнот.

Щоб захистити себе та свій бізнес від отримання фальшивих грошей, варто знати, як перевірити долари на справжність. Орієнтуючись на особливості захисних елементів валюти, ви зможете виявити грубі підробки. Адже іноді пильного візуального огляду достатньо, щоб визначити фальшивку. Але, працюючи з великим обсягом готівки, ефективніше використовувати професійну банківську техніку. У статті розглянемо, як перевірити долари на фальшивість, якими методами краще скористатися та на що звернути особливу увагу.

Як перевірити долари на фальшивість: способи контролю автентичності

Перший метод, яким може скористатися кожен, – перевірка справжності доларів органолептичним способом. Це виявлення підробки при ретельному візуальному аналізі купюри та перевірці на дотик.

Які захисні елементи можна проаналізувати за допомогою органів чуття?

  • Водяний знак - проявляється, якщо подивитися на банкноту на просвіт.
  • Номінал. Існують банкноти лише у 100, 50, 20, 10, 5, 2 та 1 долар.
  • Щільний і шорсткий папір, що нагадує тканину. Надірвати папір неможливо. Якщо потягнути її за краї – вона трохи розтягується.
  • Особливості нанесення фарби. Зображення на лицьовій частині, крім коду та друку банку, нанесені чорними MG-фарбами, на звороті використовується звичайна зелена. Номінал, залежно від кута нахилу, може змінювати колір.
  • Мікродрук. Під збільшувальним склом проглядається напис "United States of America".

как проверить доллары

Говорячи про те, як перевірити долари на справжність, варто торкнутися теми нових купюр. З додаткових методів захисту, які були реалізовані на 100 доларах нового зразка, слід звернути увагу на тривимірну захисну стрічку синього кольору. На ній зображені цифри 100 та дзвіночки. Один із дзвіночків, розміщений у чорнильницю і при зміні кута нахилу змінює колір.

Огляд купюри візуально не гарантує 100% захисту від підроблених грошей. Для детального аналізу вибирайте механічні способи детекції, такі як перевірити долари під ультрафіолетом, MG- та IR-датчиками, проаналізувати розмір банкноти, зробити спектральний аналіз фарби.

Крім перевірки доларів ультрафіолетом, детектори, лічильні машинки з детектором здійснюють контроль захисних волокон, мікродруку, концентричних ліній тощо.

как проверить доллары на фальшивость

Ефективно перевірити долари на справжність на обладнанні від SMC

Кожній людині рекомендується знати захисні ознаки затребуваних у країні світових валют. Але якщо доводиться обробляти великий обсяг готівки і регулярно потрібно мати справу з грошовим обігом, слід придбати спеціальний апарат. Вибрати потрібну модель та організувати її доставку в будь-яке місто України вам допоможуть у магазині Super-Money-Counters.com.ua. Працюючи на ринку банківського обладнання понад 10 років, ми надамо будь-яку професійну консультацію з вибору, використання та експлуатації техніки. Також наш сервісний центр проводить діагностику апаратів, здійснює ремонт у рамках гарантійного періоду. Звертайтесь, будемо раді допомогти придбати надійного помічника у виявленні фальшивих банкнот.