Як виглядає долар, на якому папері друкують долари та інші факти

Напевно, багато хто знає, що долар є найпоширенішою валютою у світі, а після Другої світової війни вона стала основною резервною світовою валютою. Однак не багато хто знає деякі історичні факти, що пояснюють колір, значення деяких зображень та написів на доларах. Тому сайт Super Money Counters підготував підбір цікавих фактів про долари США.

как выглядит доллар

Прообраз сучасного паперового долара - вексель з оплатою на пред'явника - в далекому 1861 був надрукований зеленого кольору через відсутність іншої фарби, дешевизни зеленого барвника, його стійкості до зносу. Сьогодні папір виготовлення цих грошових знаків складається з бавовни і льону без включень волокон деревини. Такий папір для доларів забезпечує високу стійкість купюр до зносу, а виробник не має права його постачати іншим компаніям, крім федеральної влади США. З 1928 року затверджено базовий дизайн - зображення долара з портретами політичних діячів та президентів. Стандартний розмір долара однаковий для всіх банкнот і становить 156х66 мм. Вага долара також не залежить від номіналу – будь-яка купюра має масу в 1 грам, тобто акуратний кейс із заповітним мільйоном із стодоларових банкнот важитиме всього 10 кг.

Які доларові купюри існують, і хто їх виготовляє

За виготовлення американських доларів відповідає Федеральна резервна система США - організація, що належить великим фінансовим конгломератам, включаючи 12 банків. Центри друку розкидані по всіх штатах. Подивитися, як друкують долари можна безкоштовно, серед туристів популярні екскурсії на друкарські фабрики.

изображение доллара

Які є купюри долара:

  • 1 долар з портретом першого американського президента Джорджа Вашингтона і з незакінченою пірамідою, всевидячим оком на звороті – реверсі;
  • 2 – зображують на аверсі Томаса Джефферсона – третього президента, а реверс демонструє репродукцію полотна "Декларація незалежності";
  • 5 – присвячені Аврааму Лінкольну – шістнадцятому президентові США, який отримав перемогу у війні між Північчю та Півднем;
  • 10 – присвячені першому міністру фінансів Олександру Гамільтону та міністерству фінансів США на реверсі;
  • 20 – присвячені Ендрю Джексону – сьомому президентові США. На аверсі зображено Білий дім із в'язами;
  • 50 – доповнює портрет Улісса Гранта – героя громадянської війни та вісімнадцятого президента США, а також Капітолій на реверсі;
  • 100 - поважно займає з 1923 Бенджамін Франклін - вчений, публіцист, ініціатор використання паперових грошей колоніями в торгівлі.

какие есть доллары

 

Які є долари в історії, крім вищезгаданих? Найбільший валютний номінал, який колись був надрукований, становив 100 тис. доларів у 1934 році під час золотої лихоманки. Він служив виключно для розрахунків між Казначейством та банками федерального резерву. Сьогодні ця купюра платоспроможна, хоч її колекційна цінність значно перевищує номінальну.

Цікаво, що в історії американської валюти зафіксовано рідкісні випадки зображення жінок. Індійська принцеса Матоака, знайома нам як Покахонтас, брала участь у груповому фото для 20-доларової купюри. Значно пізніше Марта Вашингтон – дружина Джорджа Вашингтона – була увічнена на срібній монеті в один долар поряд із чоловіком.

Цікава інформація про 20-доларову купюру: в'язи, присутні на реверсі біля Білого дому, раніше справді його оточували. Проте з 2006 року їх більше не існує, оскільки вони не пережили випробування часом та зовнішніми факторами. Ендрю Джексон увічнив аверс банкноти, незважаючи на те, що паперові гроші він не любив, віддаючи перевагу монетам.

На сайті Super Money Counters ви знайдете багато корисної інформації про гроші. Читайте як відрізнити фальшиві гроші в ультрафіолеті, як перевірити нові 100 доларів на справжність та інші статті у розділі “Блог”.