Перевірка грошей ультрафіолетом – надійний етап автентичності

З розвитком інноваційних технологій, удосконаленням захисту грошових одиниць за кожної емісії, професіоналізм фальшивомонетників також продовжує зростати. У грошовому обороті з'являється все більше суперпідробок, що точно відтворюють візуальні та деякі машиночитані захисні ознаки оригінальних купюр. Навіть за невеликого обороту готівки неможливо обмежитися одним візуальним оглядом банкноти, адже такі ознаки як ультрафіолетові, магнітні мітки, захисна нитка, текст, приховані зображення виявляє перевірка купюр ультрафіолетом за допомогою спеціального обладнання. У статті ми розглянемо, як перевірити гроші на справжність ультрафіолетом, щоб захистити виручку від фальшивок.

проверка денег ультрафиолетом

Що показує та як проходить перевірка купюр ультрафіолетом

Крім високоточного результату детекції, сучасне обладнання мінімізує людський фактор. Перевірка банкнот ультрафіолетом не вимагає високих професійних навичок касира, адже достатньо помістити банкноту у приймальню кишеню приладу, щоб перевірити її справжність. Завдяки наявності встановлених УФ датчиків, апарат розпізнає в ультрафіолетовому світлі мітки, нанесені на купюру флуоресцентним чорнилом при випуску. Підроблена купюра світиться в ультрафіолеті повністю, а у справжньої помітні лише хаотично розташовані тонкі кольорові волокна по всій площі.

как проверить деньги на подлинность ультрафиолетом

Перевірка грошей ультрафіолетом може здійснюватися двома видами детекторів:

  • переглядовими – оператор самостійно робить висновок про справжність банкноти;
  • автоматичними – касиру виводиться результат перевірки на монітор.

Як бачите, немає нічого складного в тому, як відрізнити фальшиві гроші в ультрафіолеті незалежно від типу техніки, що використовується.

Універсальні моделі крім УФ перевірки виконують широкий спектр автентичності:

  • у білому світлі, що проходить;
  • у білому відбитому світлі;
  • при ІЧ випромінюванні;
  • магнітними датчиками;
  • за спектральним аналізом фарби.

как отличить фальшивые деньги в ультрафиолете

Касові вузли великих компаній із великим оборотом готівки, як правило, непокоїть питання не тільки, як перевіряти гроші під ультрафіолетом, але також як прискорити процес обслуговування клієнтів, підготовку операторів до інкасації, забезпечити точний рахунок. Рекомендуємо звернути увагу на пристрої з набором додаткових операцій, що полегшують роботу касира:

  • лічильники з функцією контролю автентичності. Виконують перерахунок за заданими номіналами, підсумовування, багаторівневу детекцію, а також проводять перевірку грошей ультрафіолетом, аналізують ІЧ, магнітні захисні мітки;
  • сортувальники – допомагають розфасувати гроші по номіналам, мають функції рахунку, перевірки грошей ультрафіолетом, у білому світлі, що проходить, та ін. типи детекції.

Деякі моделі, наприклад американських брендів, розраховані на обробку різних світових валют, їхнє ПЗ оперативно оновлюється для розпізнавання банкнот нового зразка.

Швидка перевірка банкнот ультрафіолетом від Super-Money-Counters

В інтернет-магазині Super-Money-Counters представлені широкі лінійки провідних американських, вітчизняних брендів з виробництва лічильно-обчислювальної техніки. Ми націлені на тривалу взаємовигідну співпрацю зі своїми покупцями. Тому пропонуємо якісні, високотехнологічні товари за справедливою ціною, а також гарантійне, післягарантійне, сервісне обслуговування, налагодження, введення в експлуатацію придбаної техніки. При необхідності навчаємо персонал тонкощам взаємодії з приладами, оновлення ПЗ. Оперативно на місці усуваємо складності, що виникли, неполадки. Також читайте корисні рекомендації в блозі Super Money Counters про вибір лічильників та детекторів банкнот, особливості роботи та ремонту обладнання та багато іншого.