Чи ходять євро 2002 року: чому банки оновлюють банкноти

Готівкові банкноти євро: 5, 10, 20, 50, 500, 200, 100 євро, вперше побачили світ із запуском емісії у 2002 році, що одержала символічну назву “Серія 2002 року”. У 2013 році був другий випуск валюти, що складається з: 5, 10, 20, 50 €.

Незважаючи на те, що європейські гроші є одними з найнадійніших у світі, вони повсюдно стають предметом фальшивомонетників. Для того, щоб захистити гроші від підробок, Європейський центральний банк періодично видає купюри нового зразка, оновлюючи дизайн, використовуючи інноваційні технології виробництва, що зводять до мінімуму шанси шахраїв відтворити справжню версію купюр.

Багато українців, як тільки дізнаються про нововведення тих чи інших купюр, одразу ж задаються питанням, чи можна використовувати готівку попередніх серій. У цій статті докладно розкриваємо це питання, а також звертаємо увагу на нові елементи захисту, які не були характерними для банкнот першого випуску.

 

действительны ли евро 2002 года выпуска

Чи дійсні євро 2002 року випуску та чим відрізняються від інших випусків

Як згадувалося вище, з кожною емісією продовжують удосконалюватися захисні ознаки. Які зміни були запроваджені та чим відрізняються оновлені банкноти серії “Європа” 2013 року?

  • Додана голограма – символ євро, що змінює колір.
  • Водяний знак – портрет богині Європи видно з аверсу та реверсу банкноти.
  • З'явилися рельєфні елементи друку.
  • На всіх купюрах серії стоїть підпис чинного голови ЄЦБ.
  • Змінено дизайн номіналу банкноти у зв'язку з додаванням нових держав до ЄС.
  • Папір оброблений спеціальною речовиною, що продовжує її експлуатацію.

 

Євро 2002 року випуску дійсні чи ні у 2019 році? Євро 2002 року у ходу! Усі випущені грошові знаки першої емісії залишаються законним засобом будь-яких готівкових платежів. Можете без проблем використовувати чи обміняти євро у будь-якій країні.

У зв'язку з тим, що номінал 500 євро має низький оборот і часто виявлено підробки єврокупюр саме цієї номінальної вартості, ЄЦБ вирішив припинити їх випуск наприкінці минулого року. Залишайтеся пильними, уважно оглядаючи готівку, що потрапила в руки, а краще довіряйте перевірку на справжність професійному обладнанню - детекторам банкнот, лічильникам банкнот з детекцією.

 

евро 2002 года выпуска действительны или нет

Читайте про чинні монети євро та інші статті у блозі SMC

Пам'ятайте, що про виведення з обігу певних номіналів ЄЦБ повідомить заздалегідь: щонайменше за рік. Тому всі мають достатньо часу для обміну грошей. Дізнайтеся першими корисну інформацію в нашому блозі: про те, як обміняти старі єврокупюри на нові, долари якого року випуску дійсні в Україні, як самостійно відрізнити фальшивку, а також яке обладнання підібрати для контролю справжності. Оперативно публікуємо новини монетного двору України, США, Європи, щоб ви були озброєні актуальною інформацією. Будьте обізнані свіжими "грошовими" темами за допомогою Super-Money-Counters!