Чи можна у банку обміняти дріб'язок на паперові гривні

В Україні, незважаючи на виведення з обігу шляхом відмови від карбування монет дрібної гідності – 1, 2, 5, 25 копійок, фінансові установи зобов'язані приймати, обмінювати копійки на банкноти іншого номіналу у будь-яких обсягах. Звичайно, це стосується тільки української валюти, з монетами інших країн все інакше. Якщо настав час спустошити вашу скарбничку, варто не тільки уважно перерахувати її вміст, але й розфасувати за номіналом.

Зібралася суттєва сума, і ви не знаєте, куди здати дріб'язок 1 та 2 копійки? Зверніться до найближчого відділення банку. Про те, чи можна в банку обміняти монети на купюри, свідчать нормативні акти Національного банку України. Згідно з інструкцією НБУ будь-яка комерційна або державна банківська установа, будь-яка філія, відділення зобов'язана здійснювати будь-які обмінні операції з монетами. Щоправда, реалії свідчать про факти відмови касирами у цій послузі. Деякі посилаються на відсутність спеціальної лічильної техніки, інші висувають зустрічні умови, такі як відсутність черги до каси або надання вже розфасованих копійок за номіналами. Думаєте, де обміняти дріб'язок без комісій і зайвих складнощів, зверніться в касу Ощадбанку. Знаючи, чи можна в банку обміняти дріб'язок, де найімовірніше у вас приймуть накопичені монети, ви уникнете конфліктів і неприємних ситуацій з касовими працівниками.

куда сдать мелочь украина

Не беруть дріб'язок в магазині в Україні: де можна розплатитися металевими грошима

Незважаючи на популярність електронних засобів розрахунків (мобільний банкінг, пластикові картки), копійки досі є повноцінним законним платіжним засобом. Касири в магазинах, кіосках та інших торгових точках зобов'язані прийняти у вас дрібні гроші, хоча практично це роблять дуже неохоче. Для якісного швидкого перерахунку фасування потрібне спеціальне обладнання, яке є далеко не у багатьох. Перерахувати вручну кілька сотень гривень дрібними грошима займе достатньо часу та уповільнить обслуговування покупців у черзі. Крім того, касиру необхідні умови для зберігання залізних грошей, а також час для її підготовки до інкасації. Що робити, якщо не беруть дріб'язок в магазині? Україна пропонує звернутися до управління захисту прав споживачів або для початку до керівництва працівника каси.

Роздумуєте окрім банків, куди здати дріб'язок? Україна пропонує кілька альтернативних способів:

  • Знайти через інтернет людей, які скуповують дріб'язок для професійного оформлення інтер'єрів, створення сувенірної продукції.
  • Великі супермаркети, аптеки будуть раді розмінній монеті, оскільки мають великий обіг покупців, яким надають здачу.
  • Можна використовувати для оплати комунальних послуг, Інтернету, телебачення, внесення на рахунок або погашення кредиту.

Варіантів може більше, що робити з дріб'язком, куди здати монети – Україна не обмежує права громадян щодо розрахунків, обміну та інших операцій із металевими грошима.

где обменять мелочь

Куди здати дріб'язок в Україні та інша корисна інформація від SMC

У блозі сайту Super Money Counters читайте статті про вибір лічильників, детекторів банкнот та монет, яке обладнання покликане полегшити роботу касирів і може бути корисним пересічним громадянам. З блогу ви дізнаєтеся про подальшу долю вітчизняних дрібних грошей, чому Нацбанк ухвалив рішення про оптимізацію номіналів монет та банкнот, а також багато іншої корисної інформації.