200 та 50 грн: нові купюри потраплять до рук українців вже цієї зими

Світові банки практикують регулярне оновлення банкнот, і робиться це не тільки для того, щоб урізноманітнити дизайн. Головною метою таких імплементацій є посилення захисних елементів, завдяки чому кількість підроблених купюр значно зменшується, а то й зовсім стає неможливим підробити гроші. З тим самим посилом будуть перевипущені нові 200 гривень та 50 гривень – 25 лютого 2020 року та 20 грудня 2019 відповідно. Минуле оновлення мало місце у 2004 та 2007 роках, тому саме час запровадити інновації. Національний Банк України заявляє, що у перевипущених гривнях використано надсучасні елементи, що дозволяють максимально захистити громадян від підступів шахраїв, які займаються виготовленням підробок.

новые 200 гривен

Нові 50 гривень та 200 гривень: як вони виглядатимуть тепер?

У перевипуску української валюти основний акцент не зроблений на дизайн. Хоча зовні гривні трохи відрізнятимуться від попередніх версій, загалом їх розмір залишається незмінним, і на них будуть зображені ті ж діячі, що й раніше. Також не буде потреби міняти старі гроші на нові, оскільки останні замінюватимуть старий зразок поступово – шляхом зношування.

Тож, які захисні знаки мають нові 50 гривень?

Рельєфний знак

Для того, щоб люди з поганим зором могли швидко та просто відрізнити банкноту від інших, зроблено акцент на рельєфне зображення кола.

Номер серії

Тепер він матиме вертикальне розташування правого краю, а кожен знак нанесений з певною висотою.

новые 50 гривен

Звичайно, оновлені 50 та 200 гривень мають схожі елементи захисту, але є й відмінності у змінах.

Рельєфність

На 200 гривнях розташовуватиметься інший знак, що дозволяє відрізнити купюру на дотик – дві рельєфні смужки.

SPARK

На банкноту нанесений знак у вигляді квітки, яка переливається кольором, якщо переглядати 200 гривень під різним кутом.

Стрічка з кінетичним ефектом

Як і Спарк, ця деталь змінює свій колір разом із зміною кута огляду. Також на неї нанесено знак гривні та номінал.

Всі перераховані вище інновації покликані звести спроби підробити українські гривні нанівець. У всьому світі подібна практика надійно захищає гроші, і минулий досвід перевипуску також мав успіх в Україні.

50 та 200 гривень нові: як бути впевненим у їхній справжності на 100%?

Звичайно, нові 50 та 200 гривень будуть краще захищені від підроблення, ніж їхні попередники, і багато нюансів можна помітити неозброєним оком. Але для того, щоб не сумніватися у справжності грошей, найкраще скористатися сучасними детекторами валют. Великий вибір обладнання такого плану ви знайдете на сторінках інтернет-магазину SMC. Крім того, що вся представлена техніка відрізняється високою якістю, не може не порадувати і кваліфіковане обслуговування, що включає допомогу у виборі відповідної моделі, в установці та оновленні програмного забезпечення, гарантійний супровід, ремонт, і навіть послуги з навчання персоналу роботі з обладнанням. Звертайтеся до SMC і будьте впевнені в справжності кожної банкноти, з якою працюєте!