Фальшиві гривні в Україні

За заявою Національного Банку України сучасна валюта країни має високий рівень захисту, а підробити її досить складно і часто не вигідно. Проте чи зупиняє це сучасних фальшивомонетників?

Офіційна статистика говорить нам про те, що на 1 мільйон справжніх купюр припадає 3 фальшивки. При цьому за останні роки кількість злочинів, пов'язаних із підробленими гривнями, зросла на 20% і продовжує зростати, як і якість самих банкнот. Зловмисники регулярно знаходять нові шляхи вдосконалення технології друку.

Як перевірити гривні на справжність

Серед підроблених гривень розрізняють підробки різної якості залежно від технології виготовлення. Найдоступніші купюри, що легко відрізняються, друкуються на струменевому або лазерному принтері. Проте, неуважний покупець може не помітити заміни. Більш складні фальшивки виготовляються за допомогою трафаретного та офсетного друку. Суперпідробки є майже повною копією оригіналу.

как проверить гривны на подлинность

Як перевірити гривню на справжність?

Для цього слід знати та звертати увагу на ступінь захисту купюр:

  1. Водяний знак;
  2. Рельєфна частина;
  3. Прихований текст;
  4. Безперервна полімерна захисна нитка;
  5. Оптично змінна фарба;
  6. Сумісне зображення;
  7. Орловський друк.

Також необхідно оцінювати якість паперу, розміри банкнот, кольори та чіткість зображення.

Найпоширеніші підроблені гривні

Фальсифікації піддаються купюри, які найчастіше перебувають у обороті. У зв'язку з нестабільною ситуацією у країні збільшилася кількість фальшивих гривень номіналом 200 та 500 грн. Це пояснюється тим, що виробництво дрібних грошей не окупається і ризик стає невиправданим.

поддельные гривны

Як відрізнити фальшиві гривні та не помилитися

Працюючи з грошима, потрібно знати? як перевіряти гривні на справжність. Але при великому обсязі роботи і при збільшенні якості підробок з кожним роком визначення фальшивих грошей стає все складнішим. Щоб убезпечити себе та свій бізнес, щоб несправжні гроші не попалися вам та уникнути можливості обману, слід звернути вашу увагу на апарати для перевірки банкнот – детектори. У каталозі інтернет-магазину Super-money-counters.com.ua ви знайдете широкий асортимент пристроїв як для особистого користування (включаючи портативні детектори та оптичні лупи), так і офісні моделі для великого обігу коштів. Не дайте себе обдурити!