Нова монета України: залізні 10 гривень випустять уже у червні

Національний Банк України заявив, що залізні 10 гривень буде введено в обіг вже 3 червня поточного року. Це ще один крок у процесі оптимізації національної валюти. Заміна паперових грошей на металеві проводиться для зручності розрахунків готівкою, забезпечення захисту грошей від фальшивомонетників, а також економії бюджетних коштів на виготовлення паперових грошей. На даний момент 10 гривень стануть останньою купюрою, яку буде випущено у вигляді монети. Таким чином, національна валюта буде представлена ​​12 номіналами, з яких 6 монет (10, 50 копійок, 1, 2, 5, 10 залізних гривень) та 6 купюр (20, 50, 100, 200, 1000 грн), що є оптимальним та зручним для використання та відповідає світовим стандартам та практиці центральних банків провідних країн.

За інформацією НБУ, станом на 1 квітня 2020 року в обороті країни 179,3 мільйона банкнот десять гривень. Монета не змусить людей змінювати паперові гроші на залізні, тому що вони виводитимуться з користування природним шляхом – у міру зношування. Спочатку буде випущено 5 мільйонів одиниць 10 гривень, які будуть розподілені по регіонах. Тобто можна буде одночасно користуватися і купюрами, і металевими гривнями, поки паперові десятки поступово не зникнуть.

Як виглядатиме монета 10 гривень: дизайн та елементи захисту

Якою буде 10 гривень монета, коли вийде? Нова десятка буде досить легкою та невеликою за розміром – 2,35 см у діаметрі та вагою 6,4 грама. Проте вона більша і товща за своїх попередниць – 1, 2 та 5 гривень.

Таким чином залізні 10 гривень легко відрізнити від інших навіть при швидкому візуальному огляді.

Вона виготовлена з цинкового сплаву та має гальванічне нікелеве покриття.

Що стосується дизайну, на реверсі буде зображення гетьмана Івана Мазепи, на аверсі – номінал в обрамленні староросійського орнаменту. Елементи дизайну аверса та реверсу, тип рефляції на ребрі, і дрібні зображення служать як захисні елементи, тому що їх складно підробити та відтворити без спеціального обладнання.

Нова монета 10 грн: працювати з готівкою стане набагато простіше

З появою металевих гривень необхідними та незамінними у кожній компанії стають лічильники монет, які дозволяють працювати як з дріб'язком, так і з новими залізними гривнями. Таке обладнання може здійснювати не лише підрахунок, а й сортування, що значно полегшує роботу касирам та бухгалтерам, запобігає помилкам і неточностям, яких може припустити людина.

Сучасну високоякісну техніку для розрахунку монет ви знайдете на сторінках магазину Super Money Counters. Тут представлені лічильники американського бренду Cassida, зокрема, Cassida C100 – економічний офісний лічильник-сортирувальник монет, який використовується у великих торгових мережах та банках. Він здатний швидко і точно перерахувати та відсортувати дріб'язок (швидкість рахунку – 300 монет/хв), заощаджуючи тим самим час та зусилля працівників.

Це та інше обладнання ви можете придбати вже зараз в інтернет-магазині SMC, а разом із передовою технікою ви отримаєте низку переваг, серед яких: послуги з навчання персоналу, налаштування на робочі параметри, гарантійне та післягарантійне обслуговування, ремонт техніки тощо. Вибирайте якісне обладнання та найкращий сервіс від SMC!