Нові монети 5 та 10 гривень: навіщо вони потрібні і коли чекати на новинку?
Останнім часом із українською валютою відбуваються значні зміни. Випускаються гривні з покращеним дизайном та посиленим захистом від підроблення, також відбувається заміна паперових грошей на металеві. Таким чином Національний Банк України прагне:
- упорядкувати використання готівки;
- раціонально розподілити вартість на їх випуск.
Що це означає? Купюри досить швидко зношуються, оновлювати їх доводиться щороку, а це спричиняє чималі витрати. У той час як, наприклад, нові 10 гривень монетою можуть використовуватися протягом щонайменше 20 років, і їхнє карбування дозволить заощадити не менше 1 млрд грн.
Коли українці побачать свіжозкарбовані п'ятигрівневі монети? В обіг нова монета запроваджується 20 грудня 2019 року.
Нові 10 гривень буде випущено в середині наступного року. Точна дата поки що невідома.
Нові 5 та 10 гривень: яким буде дизайн?
Відомо, що на нинішніх 10 грн зображено гетьмана Івана Мазепу, а на банкноті 5 грн – Богдана Хмельницького. НБУ було прийнято рішення не змінювати персонажів, тому 10 грн нові та 5 гривнева монета матимуть ті ж портрети, що й паперові гроші.
Також українців цікавить питання – як входитимуть в обіг залізні грошові знаки, а головне – як виходитимуть купюри? Адже залишилося мало часу до того, як буде випущено нові 5 гривень монетою, і можна просто не встигнути здійснити обмін старих банкнот на сучасний аналог. З цього приводу виділяється два основні пункти:
- входження в обіг буде поступовим: у міру того, як купюри зношуватимуться, все більше металевих нових гривень надходитиме в обіг; цей процес природний і займе деякий час.
- міняти не доведеться: не варто бігти, стрімголов, щоб отримати металеві гривні в обмін на паперові, засобом платежу будуть і ті, й інші.
Нові 5 гривень та 10 гривень: що спричинить їхнє карбування?
Українцям нема про що переживати – можна й надалі розплачуватися паперовими купюрами. Але той факт, що сталевих гривень побільшає, зобов'язує фінансові та інші установи подбати про коректну та злагоджену роботу з підрахунку та фасування залізної валюти. У такому разі незамінною річчю виявиться лічильник-сортувальник монет. З таким обладнанням буде просто порахувати та розфасувати залізну валюту, а найголовніше – можна уникнути неточностей у підрахунках, які часом допускає людина через просту втому чи зниження продуктивності. Сучасне високоякісне обладнання підрахунку металевих грошей можна придбати в інтернет-магазині SMC.
Крім високоякісної техніки від зарубіжних та вітчизняних виробників, ви отримаєте кваліфіковану допомогу в налаштуванні обладнання, можливість скористатися гарантійним та післягарантійним обслуговуванням, послугами з ремонту, а також спеціальною опцією з навчання персоналу роботі з технікою. Вибирайте SMC, і робота з готівкою стане простою, швидкою та коректною!