Які є купюри євро?

Euro – національна валюта для 19 країн ЄС із населенням понад 340 мільйонів осіб та 9 держав за його межами.

Перша готівка була випущена в 2002. З 2013 по 2017 ЄЦБ випустив гроші нового зразка. Які є купюри євро? Центральний банк Європейського Союзу випускає 5, 10, 20, 50, 100, 200 та 500 €. Номінал євро монет 1, 2, 10, 20, 50 центів, 1 та 2 €.

 

какие есть купюры евро

Які купюри бувають? Огляд номіналів

Зараз у ході 5, 10, 20, 50, 100, 200 та 500 €. Вони оформлені за одним стандартом. Лицьова сторона містить слово euro, рік емісії, підпис президента, захисні елементи, номінал, прапор, дванадцять зірок. Дизайн заснований на архітектурі різних епох, починаючи від античності та закінчуючи модернізмом.

Як виглядають купюри євро:

 • 5€ сірого кольору. На грошах намальовані будови античних часів.
 • 10€ червоні. Малюнки на купюрі – архітектура у стилі Романс.
 • 20 € світло-сині. На грошовому знаку зображені будови готичної доби.
 • 50 € оранжеві. На лицьовій та зворотній стороні зображені арка та водопровід часів Ренесансу.
 • 100€ зелені. У їхньому оформленні використані мости та прорізи XVIII століття.
 • 200€ жовтого відтінку. Зображення на купюрі – споруди часів модерну.
 • 500 € фіолетового кольору. На лицьовій стороні будова епохи модернізму, на зворотному – підвісні мости.

банкноты евро нового образца

Банкноти євро нового зразка захищені такими елементами:

 • Рельєфний друк. Додає цифрам номіналу, зображенням та словам об'єму. Для громадян зі слабким зором у 200 та 500 € є засічки, які легко визначити на дотик.
 • Водяний знак. Він легко визначається під час огляду грошей на світлі.
 • Захисна стрічка. Вплетена в папір і визначається на світлі. На стрічці читається фраза euro та видно номінал.
 • Мікродрук. Під лупою видно, що слово euro складено із цифр, що відповідають гідності.
 • Ефект додавання. У верхньому кутку по обидва боки є розрізнені символи. Якщо подивитися на світлі, вони стають числом, що відповідає гідності банкноти.
 • На обороті 100, 50, 200 та 500 € цифри нанесені фарбою з оптичним ефектом. Якщо дивитися під різними кутами, її відтінок змінюється з оливкової на фіолетовий.
 • Гроші номіналом від 50 до 500 € захищені голограмою. Їх малюнок залежить від кута огляду і є вікном, яке змінюється на зображення воріт.

Найбільша купюра євро виводиться з обігу

Нові банкноти євро мають рівні права із грошима старого зразка. Найбільша купюра євро 500 € оновлюватись не буде. Вона виводиться з обороту в 2019 році. Таке рішення викликане тим, що 500 € в торгових операціях застосовувалися досить рідко. При цьому часто підроблялися.

Як виглядають монети євро?

На реверсі євроцентів зображено номінал. На 1, 2 і 5 центах показано розташування ЄС на схематичній карті світу. На звороті 10, 20 і 50 центів зображено процес об'єднання країн-учасниць. На обороті 1 та 2 € схематична карта країн ЄС без державних кордонів.

Кожна країна Європейського Союзу розробляє та затверджує свій варіант аверсу. Наприклад, австрійські монети прикрашені тирличом, Бельведером, Едельвейсом, Віденським сецесіоном. Бельгійські – портретом короля Альберта II та Філіпа. Основна умова розробки дизайну для всіх країн – наявність в оформленні дванадцяти зірок.

Бізнесмени ризикують зустрітися з підробленими грошима більше за інших. Як перевірити євро на спрвжність? Читайте статті на веб-сайті Super Money Counters. Ми підготували вам корисні рекомендації, поради по вибору банківської техніки та актуальну інформацію про різні валюти світу.