Точна перевірка євро на справжність – як перевірити купюру для захисту від фальшивок

Євробанкнота вважається найбезпечнішою валютою у світі. Однак, незважаючи на високий захист, фальшиві євро все ж таки трапляються в багатьох країнах. Світова статистика фіксує щорічне вилучення десяток тисяч підроблених банкнот. З кожною емісією Європейський Центральний Банк удосконалює захисні ознаки справжності євро, додаючи нові елементи – захисну нитку на банкнотах євро, різні типи друку, мікроволокна тощо. Але кількість та якість підробок продовжує зростати, завдаючи шкоди громадянам, малому, середньому бізнесу.

Щоб дізнатися, як перевірити євро на справжність "неозброєним оком", слід орієнтуватися на основні захисні ознаки, знати розташування основних елементів, а також перевіряти серійний номер купюри. Грубі фальшиві євро ви легко відрізніте при початковому уважному контролі.

как проверить евро на подлинность

Як перевірити євро в домашніх умовах: на що звертати увагу

Якщо ви не знаєте, як визначити справжність євро та перевірити купюру без допоміжних пристроїв, подивіться на її “обличчя” – воно має бути гладким, а оборот – шорстким. Оскільки євробанкнота виготовлена ​​із спеціального бавовняного паперу, банкнота в міру жорстка, при згинанні трохи "хрумтить". Завдяки рельєфному друку, ви легко відчуєте пальцями напис "євро", номінал, дату випуску серії, головне зображення, абревіатуру банку. Піднісши банкноту до джерела світла, побачите водяні знаки, які промальовуються із серединних шарів паперу. Фальшиві євро низької якості можуть зовсім не містити їх або вони будуть виглядати як чорний контур, надрукований поверх основного малюнка. Металізована захисна нитка на банкнотах євро з мікротекстом на просвіт виглядає як чорна вертикальна смуга. Тепер трохи поміняйте кут огляду: ви побачите зміну малюнка на голограму. На купюрах номіналом 20 € і більше проти світла побачите мікроскопічну перфорацію на голограмі, яку не відчули руками через те, що вона нанесена на банкноту лазером. Залежно від кута нахилу цифри стрічки змінюються символом “€”.

как проверить евро в домашних условиях

Якщо перед вами справжня євробанкнота першої емісії, вас виручить перевірка євро за номером. І тому необхідно провести нехитрі математичні операції.

Розглянемо, як перевірити справжність купюри євро за серійним номером:

  • підсумуйте всі числа номера;
  • визначте цифровий код літери у латинському алфавіті;
  • підсумуйте отримані числові результати: якщо скласти суму порядкового номера та число літерного коду, завжди виходить число 8.

Тепер ви знаєте, як перевірити євро в домашніх умовах на різні захисні ознаки та зможете визначити фальшиві євро. Це значно зменшить шанси здобути фальшивку.

Як визначити фальшиві євро та перевірити справжність банкнот за допомогою детектора

Якщо ви щодня стикаєтеся з великими обсягами готівкової валюти, то розглядати кожну купюру довго, трудомістко та малоефективно. На допомогу прийдуть детектори справжності, що гарантують точний, швидкий, комплексний контроль.

Як визначити фальшиві євро за їх допомогою? Для цього достатньо помістити купюру у приймальний отвір. Наприклад, в ультрафіолеті фальшива банкнота повністю світитиметься, тоді як у справжньої виявляться лише безбарвні волокна. Деякі елементи картинки, такі як європейський прапор, зірки, цифри номіналу, міст, карта поміняють свій колір в УФ-випромінюванні. Переглядові детектори допоможуть визначити всі захисні ознаки, проте остаточне рішення щодо достовірності валюти приймає касир.

как проверить евро на подлинность

Захисна нитка на банкнотах євро, а також верхній серійний номер на обороті, частини головного зображення на лицьовій стороні оброблені спеціальними фарбами, що визначаються магнітними датчиками детекторів. В інфрачервоному спектрі ці елементи не повинні світитися. Такі спецелементи, як мікротекст та мікрозображення визначають при великому наближенні, вони повинні бути чіткими без розмиття.

Як визначити фальшиві євро та перевірити справжність купюр: ефективні пропозиції від SMC

Асортимент інтернет-магазину Super-Money-Counters дозволяє підібрати обладнання для обробки будь-якого обсягу готівки. В каталозі представлені моделі провідних світових брендів, що гарантують не тільки надійну детекцію широкого спектру, а й якісний рахунок, сортування банкнот. Якщо вас цікавить, як перевірити євро на справжність та перевірка купюр на спеціальному обладнанні, онлайн-консультанти грамотно підберуть модель детектора з набором додаткових функцій, що максимально задовольняють потреби вашого бізнесу.

как определить фальшивые евро

Бонусом до приємної ціни та надійності будь-якого товару з нашого інтернет-магазину стануть гарантійне обслуговування, післягарантійний сервіс, налаштування обладнання під необхідні робочі параметри. При необхідності безкоштовно навчаємо персонал нюансам експлуатації, оновленню ПЗ, іншим тонкощам, які стануть у нагоді в щоденних рутинних операціях з готівкою.