2018 року Нацбанк випустив монети-гривні. Українська національна валюта постала у новому вигляді у вигляді копійок номіналом 1 і 2 гривні. Пояснюється таке ноу-хау просто – папір швидко зношується порівняно з тим, скільки років можуть слугувати залізні гривні України. Паперові гроші можуть легко зіпсуватися, згоріти, намокнути, а, наприклад, одна гривня (монета) буде багато років. Крім того, їх виготовлення обходиться дешевшим. Однак у цієї теорії одразу з'явилися супротивники. У результаті з'ясувалося, що хоч карбування і дорожче за друк паперових гривень, у перспективі все одно виготовлення монет виявиться економічнішим через термін служби виробу. Враховуючи цей фактор, у 2019 та 2020 році з'являться нові монети-гривні України номіналом 5 та 10.

металлические гривны украины

Монети-гривні: нові металеві гроші та їх характеристики

Коли світ побачили одну і дві гривні, монета зацікавила всіх українців насамперед своїм зовнішнім виглядом. Але нічого інноваційного не очікувало користувачів – було вирішено залишити портрети тих самих великих діячів, що були зображені на банкнотах.

Дизайн

Відповідно, на реверсі 1 гривні, як і раніше, зображений Володимир Великий, а на двох гривнях – Ярослав Мудрий. А як же сучасні п'ять та десять гривень? Монета в цьому випадку буде виготовлена за тим самим принципом – щоб не плутати українців, і не вигадувати нічого надприродного, на 5 гривнях з'явиться портрет Богдана Хмельницького, а на 10 – гетьмана Івана Мазепи.

Колір та розмір

Для того, щоб користувачі не плутали монети з іншими, вони відрізнятимуться від інших номіналів кольором та розміром. Особливо виділятимуться п'ять гривень – монета має досить незвичайні елементи у дизайні.

Переваги

Введення гривень-монет насамперед обумовлене прагненням економії. Однак це не єдина перевага металевих грошей. Крім того, що копійки служать набагато довше, їх можна переплавляти, що також дозволить заощаджувати.

Безпека

Дехто припускає, що металеві гривні підробити простіше, ніж паперові. Адже на них не можна завдати такої великої кількості захисних стрічок та знаків. Але про це подбали – хоч монета на перший погляд не так захищена від підробки, як папір, все ж таки дрібні частинки дизайну та карбування продумані таким чином, що підробити їх буде вкрай складно, а то й зовсім неможливо.

монеты гривны

Металеві монети номіналом 5 і 10 гривень: що буде зі старими грошима

 

Що ж буде із купюрами? Нацбанк заявив, що вилучатися гривні не будуть - вони залишаться в обігу разом із новими монетами. Проте їх друк припинено, і вони вийдуть з обігу шляхом природного зносу. Грубо кажучи, банкнотами можна буде розплачуватись до того моменту, поки не зникне остання. Також не секрет, що незабаром паперові 1, 2, 5 та 10 гривень стануть цінними для колекціонерів.

Якщо про використання паперових гривень можна не хвилюватися, то дріб'язок, а саме 1 та 2 копійки, вже активно виходять із обороту. Їх давно вже не рахують у точках продажів, а невдовзі взагалі перестануть приймати. Така ж доля спіткає 5 і 25 копійок з часом. Як же бути тим, хто не встиг збути дріб'язку і накопичив пристойну кількість монет? На сайті SMC ви знайдете безліч корисних статей про способи обміну старих монет, а також багато корисної інформації на тему грошей і фінансів. Будьте завжди в курсі всіх подій та новин у сфері економіки та фінансів, та не пропустіть жодного актуального грошового рішення завдяки SMC!