З чого починати?

Ми зазвичай сприймаємо купюру як набір візуальних символів: номінал, шрифти, підпис голови банку, колір, портрети важливих історичних осіб, архітектурні пам'ятки. Плюс тактильні відчуття – приємна шорсткість поверхні чи, навпаки, гладкість. Більшість знає про водяні знаки – портрет з іншого боку, видимий під прямими променями світла. Але кожна банкнота – це певний набір захисних зображень, нанесених спеціальними фарбами, це папір, місце зберігання якого тримається в секреті. Все нові і нові вдосконалення захисту в будь-якій країні спрямовані на ускладнення пошуку інструментів і матеріалів, потрібних шахраям у пресі. Але ті все одно знаходять вихід – і ось уже потрібні нові вдосконалення.

Як перевірити справжні гроші чи ні? Як виглядають фальшиві гроші? Це загальні та надто об'ємні питання, що потребують деталізації. Правильніше так: які є ознаки справжності банкноти, правила детекції грошових знаків, чи потрібно перевіряти за кожним номером купюри? З одного боку, є сучасна техніка, пристосована до найактуальніших способів захисту від шахраїв та їх способів підробляти банкноти. Давно вже не потрібно наймати спеціаліста, який міг би визначати справжні гроші і з точністю виявляти фальшивість. Але з іншого - все одно потрібно розібратися, як функціонує техніка, щоб вибрати найбільш підходящу модель. Необхідно вивчити основні ознаки фальшивих грошей, щоб розуміти, на що спрямовано детекцію купюр того чи іншого приладу. Чим краще ви знатимете техніку, яку купуєте, тим швидше після покупки почнете роботу.

Як можуть перевірятися купюри: взаємозв'язок можливостей та місця роботи пристрою

Існують дві великі групи детекторів, розподіл на які визначає джерело прийняття рішення. Автоматичний апарат проводить перевірку грошей за всіма закладеними в нього напрямками і видає інформацію про фальшивість або справжність на дисплей. Переглядові моделі дозволяють дізнаватися про наявність на грошах захисних зображень, але вирішує, справжні вони чи ні, людина. У цьому випадку, щоб розпізнати фальшиву купюру, необхідно вивчити теорію, а також переглянути кілька банкнот без будь-якої модифікації та різних типів фальшивок. Автоматичний прилад здебільшого коштуватиме дорожче, але ціни також залежать від набору функцій і того, на які ознаки орієнтовано визначення справжності грошей.

Наступний етап у виборі – переваги на рівні портативності. Якщо ми говоримо про банк, ломбард, обмінний пункт, магазин, то перевіряти, фальшиві гроші чи ні, ви будете безпосередньо на касі. Якщо визначати, чи не пропонують вам фальшиві гроші, необхідно при доставці великих покупок, сировини на виробництво, палива, портативний пристрій цілком впорається з перевіркою і не займе багато місця в машині.

Кількість функцій, які перевірятимуть справжність та вказуватимуть на фальшивість, безпосередньо залежить від грошей: обсягів, з якими доведеться працювати, та ціни техніки, на яку розраховують покупці. Тут залежність прямо пропорційна: чим більше роботи (банки, каси транспортних компаній, пошти, обмінні пункти) і чим різноманітніші купюри за номіналом та валютами, тим більше потрібно опцій, з якими можна буде визначати їхню справжність. І чим детальніше проходитиме розпізнавання всіх знаків, чим точніше апарат відрізнятиме фальшиві купюри від справжніх, тим дорожче він коштуватиме. До того ж, є моделі, здатні відрізняти фальшивку не тільки у грошовому обороті, а й у сфері цінних паперів.

На що «дивиться» якісний детектор, як проводить вимірювання та позначає фальшивість?

Сучасні прилади адаптовані для роботи з основними валютами, які використовують у нашій країні: євро, долар, гривня. Визначати фальшиву купюру або справжню можна завдяки наступним видам детекції:

  • інфрачервона;
  • ультрафіолетова;
  • магнітна;
  • за розміром та щільністю паперу;
  • у білому світлі;
  • за спецелементами.

Кожен апарат, який перевіряє гроші, може мати один основний та кілька додаткових видів визначення фальшивих купюр.

Найсучасніший і найскладніший метод захисту

DoCash Cube, Cassida Primero Laser, DORS 1000 M2 – моделі, спрямовані на інфрачервоне позначення на грошах, мультифункціональні та надійні. Наприклад, бренд Cassida, представлений у нашому магазині – це техніка, яка використовується у найбільших торгових мережах США. Відрізнити справжні гроші від підроблених апарат Cassida Primero Laser зможе завдяки «баченню» спеціальних зображень в інфрачервоному світлі – через них виробництво фальшивої валюти шахраям поки що найважче дається.

На кожну справжню купюру наносять фарби, видимі лише в інфрачервоному спектрі, спецелемент «М», для якого потрібні промені у двох різних діапазонах спектру, та спецелемент «А» (антистокс), що світиться зеленим та червоним. Якщо знайдено дефект за одним або декількома пунктами, машинка визначить та видасть на дисплей відомості про підробку грошей. Найретельніша перевірка на справжність потрібна там, де є гроші іноземних валют у великих обсягах і в потоці, що постійно оновлюється.

Ультрафіолет, біле світло та магнітне поле

Перевіряти гроші, відрізняти фальшиві та справжні, можна також в ультрафіолеті. УФ-промені знаходяться з іншого боку видимого спектру і здатні дізнатися про фальшиві гроші за відхиленнями в загальному тлі та окремихих елементах – нитках, малюнках або їх фрагментах. Є група моделей, у яких нижня частина машинки випромінює біле світло, що проходить крізь валюту, плюс є косо падаючі і промені, що відбиваються - це служить ще одним бар'єром для проходу фальшивок в грошовому потоці. Cassida, PRO, DoCash, DORS – у цьому сегменті детекції виробники пропонують як більш просто влаштовані моделі, так і з комбінованими функціями.

Відрізнити підробку від справжньої купюри допомагає магнітна детекція – перевіряти гроші таким чином можна завдяки нанесеним на них фарбам з феромагнітними властивостями. Речовини, які додають, здатні до поляризації під впливом магнітного поля машинки. Ця опція в детекторах купюр зазвичай допомагає перевірити, чи реальні гроші, на додаток до УФ-або ІЧ-перевірці: наприклад, у моделей PRO Moniron Dec Multi 2 або 12 LPM LED, Cassida Quattro V. Остання здатна не тільки комплексно та надійно визначити підроблені купюри і видати код помилки, але також розрахована на підрахунок суми та кількості банкнот.

Візуальні ознаки

Є, звичайно, фахівці, здатні на дотик зрозуміти, що з папером щось не так, і розпізнати підроблену купюру, але перевірка справжності з професійною технікою оперативніша і точніша. Оптична щільність паперу та розмір грошової одиниці – важливі деталі для ретельної всебічної перевірки.

Розширити перераховані можливості розрізнити фальшиві гроші можна також завдяки детекції водяного знака (згадуваний видимий під світлом портрет) і страйп-ефекту (металізована смуга, що пірнає в товщу паперу) – розпізнавати кожну банкноту настільки детально допоможе Cassida 2300 або Uno Plus.

Інвестиція в безпеку та спокій

Сучасні пристрої дозволяють дізнаватися, чи справжні гроші чи ні, максимально оперативно завдяки перевірці декількох купюр відразу; автоматичні моделі виключають участь людини, швидко заряджаються та працюють від акумулятора або від мережі через блок живлення, захищені від перепадів напруги. Конструкція передбачає раціональне використання простору, стійкість, але при цьому легкість приладу. Незважаючи на великий набір опцій та складність механізмів, техніка пристосована до швидкого освоєння та переходу до роботи.

Функціональність та зручність, великий діапазон цін при надійності та точності техніки – все це зроблено, щоб відрізняти підроблені купюри було однаково легко на касі супермаркету чи АЗС, на продуктовому чи паливному складі, в агентстві нерухомості чи банку. Підбираючи різноманітні, але завжди якісні моделі, інтернет-магазин Super-Money-Counters допомагає у боротьбі з оборотом фальшивих грошей та підвищенням свідомості у перевірці готівки. Виробники зазвичай дають 12 місяців гарантії, а наш магазин – додаткові 6 місяців. У разі збою у роботі ми забезпечуємо гарантійне обслуговування.

Підібрати екземпляр максимально близько до вашого запиту допоможе консультант магазину. Якщо в одних випадках можна купити простішу бюджетну модель, то в інших – машина з широким спектром детекції, сортуванням та підрахунком на додаток буде більш вигідною покупкою, ніж кілька, спрямованих на різні завдання. Розкажіть фахівцеві, для якої організації потрібна техніка, які функції вам пріоритетніші, на яку вартість розраховуєте, і менеджер запропонує кілька варіантів, що підходять під ваші вимоги. Техніку доставляємо по всій Україні, у Києві діє кур'єрська доставка.