1000 гривень – нова купюра за останні 13 років

Купюра 1000 грн. найвищого номіналу вводиться в обіг Національним банком України з 25 жовтня 2019 року. Це означає, що кожен українець із цього дня може отримати із банкомату нову купюру. Остання банкнота – 500 гривень – була запроваджена у 2006 році. Через 13 років значно зріс рівень заробітної плати українського населення та цін. Обсяг грошової маси в обороті збільшився більш ніж у п'ять разів, змінилася також структура купюр оборотниї готівки. Надмірно багата різноманітність номіналів паперових грошей і монет призводить до плутанини, збільшення часу на їх обробку при розрахунках.

За статистичними дослідженнями, близько 55% грошової маси становлять п'ятсот гривневі банкноти. Зважаючи на світовий досвід, цей факт є ґрунтовною передумовою потреби запровадження вищого номіналу – банкноти України 1000 грн. Крім того, нова купюра 1000 гривень полегшить взаєморозрахунки, знизить операційні витрати, а також заощадить кошти на транспортування та зберігання готівки.

 

новая купюра 1000 гривен

Хто зображений на 1000 грн та інші факти про нову купюру 1000 гривень

Дизайн та кольорова гама розроблялися з урахуванням того, щоб громадяни легко змогли відрізнити нову банкноту від решти. Нові купюри 2019 мають переважаючий блакитний колір і не поступаються за захисними рівнями провідним світовим валютам. Одне з перших питань громадян при емісії нових грошових знаків, як правило, – хто зображений на 1000 грн. Вернадський Володимир Іванович – український вчений та філософ, президент Української академії наук, засновник галузей науки: біохімії, геохімії, радіології увічнений на 1000 гривень.

Нова купюра має вдосконалені елементи захисту від підробок:

 • Водяні знаки:
 1. багатотоновий портрет В.І. Вернадського;
 2. зображення цифрового номіналу в нижньому правому куті.
 • Поглиблена захисна смуга:
 1. включає прозоре зображення;
 2. оснащена УФ захистом та магнітним кодом.
 • "Віконна" смуга захисту:
 1. відображає цифру номіналу та Малого Герба України;
 2. змінюється напрямок фонового малюнка при нахилі.
 • Мікротекст: написи, що повторюються.
 • Рельєфні елементи складаються з:
 1. зображень та літер, що відчуваються на дотик;
 2. знаків для людей із ослабленим зором.
 • Наскрізний елемент, видимий на просвіт.
 • Латентне зображення – “1000” стає видимим під гострим кутом проти світла.
 • SPARK-елемент з кінетичним ефектом розташований на аверсі у вигляді троянди, змінює колір із золотого на зелений.

На реверсі (на звороті) нової купюри 1000 гривень зображено будівлю Національної академії наук України. У майбутньому Нацбанк із досвіду багатьох європейських країн планує скоротити номінальну низку української валюти до 12 номіналів.

1000 гривен купюра

Як перевірити справжність банкноти України 1000 грн

Завдяки передовим інноваційним технологіям 1000 гривень купюра має високі захисні ознаки, що не відтворюються шахраями. Проте, щоб повністю убезпечити виручку вашої каси від фальшивок, скоротити тимчасові витрати на перерахунок, сортування, фасування, підготовку до інкасації, рекомендуємо користуватися спеціалізованим банківським обладнанням – детекторами, лічильниками, сортувальниками та іншою банківською технікою. Ознайомитися з рекомендаціями щодо перевірки грошей на справжність, прочитати цікаві факти та новини про національну валюту, роботу обладнання рекомендуємо у блозі Super Money Counters. Стежте за актуальною інформацією про вихід нової купюри 1000 гривень на нашому сайті.