100 євро: як виглядає купюра нового зразка

Проблема підроблених банкнот щорічно завдає шкоди малому, середньому бізнесу, а також звичайним громадянам. Підробки продовжують з'являтися у грошовому обороті, попри вдосконалення захисних ознак купюр із кожною емісією. Це стосується як вітчизняних гривень, так і іноземної валюти: американських доларів і євро. Щоб убезпечити себе від фальшивки, варто знати, як виглядає справжня купюра, включаючи розташування захисних ознак, по-друге, використовувати для визначення справжності спеціальне професійне обладнання. По можливості уникайте ситуацій попадання в руки великих сум готівки, які не були перевірені за вашої присутності.

Пропонуємо докладний чек-лист, що відповідає на питання про справжність 100 євро, як відрізнити підробку за тактильними параметрами, властивостями друку та розташування спецелементів. Провівши самостійний фільтр 100 євро нового зразка, ви значно скоротите шанси отримання підроблених грошей.

100 евро как отличить подделку

Сьогодні серія банкнот євро включає сім номіналів: 5, 10, 20, 50, 100, 200 та 500 євро. Як виглядає купюра 100 євро та що зображено на 100 євро? Банкнота виконана в світло-зелених тонах, на ній ви легко розглянете водяні знаки: архітектурний елемент - арка, число "100", що проглядаються з будь-якої сторони банкноти, текст "100 EURO", що проходить ліворуч від центру латинською та грецькою мовами. Також у верхньому кутку розміщена абревіатура ЄЦБ 5 мовами за підписом його президента, прапор ЄС та 12 зірок прапора в центрі.

100 євро як відрізнити підробку: етапи експертизи

Звертайте увагу не лише на те, як виглядає 100 євро, але також тактильні ознаки. Папір повинен бути щільним, "хрустким", при цьому добре згинатися. На аверсі має глянсову текстуру, на реверсі – навпаки, шорстку.

100 евро нового образца

Отже, у фокусі уваги – купюра 100 євро, опис етапів самостійної експертизи:

  1. Спробуйте відчути на дотик рельєфний друк: основне зображення, абревіатуру ЄЦБ п'ятьма мовами, номінал, слово "євро", серійний номер.
  2. Водяні знаки легко розглянути неозброєним оком, піднісши купюру до світла будь-якою стороною. Ви побачите архітектурне зображення та цифру 100.
  3. Мозаїка. При денному освітленні ви помітите фрагменти чисел, проте, піднісши банкноту до джерела світла, виявиться номінал завдяки невидимим лініям.
  4. Захисна нитка – ще один елемент, видимий на просвіт. Вона знаходиться в глибинних волокнах паперу, відображає номінал та назву валюти.
  5. Мікротекст складається з написів (EYPO - означає "євро" грецькою), орнаменту, який можна розглянути самостійно або за допомогою лупи.
  6. Ультрафіолетові символи захисту забезпечують незначне свічення волокон паперу, зображень, однак колір паперу не змінюється.
  7. Голографічний елемент праворуч при зміні кута огляду змінює значення номіналу зображення вікна.

Купюра 100 євро опис та інші факти про гроші у блозі SMC

Будьте пильні і не соромтеся уважно перевіряти банкноти, що приймаєте, навіть не дивлячись на довірливе ставлення. Адже фальшивка може не лише “вдарити” по бюджету, а й у деяких випадках поставити у неприємне становище. Відповідно до законодавства покаранню підлягають не лише фальшивомонетники, а й особи, які розповсюджують підробки. Читайте корисні рекомендації про перевірку валют, про те, що робити, якщо вам дали фальшиву купюру та багато інших статей у блозі Super Money Counters.