Перевірка купюр на справжність: використання ІЧ-детекторів для виявлення фальшивок

На жаль, підроблені грошові знаки регулярно виявляються в обороті, і ми ніколи не знаємо, який номінал та в якій валюті таїть неприємний сюрприз. Наприклад, в Україні не так давно виявили підроблені 200 гривень старого зразка у досить великій кількості, що завдало незручностей як громадянам, так і підприємствам, в обороті яких могли виявитися фальшиві гроші. Проте неприємностей можна уникнути, якщо перевірити купюру на справжність, використовуючи детектор валют, інфрачервоний чи ультрафіолетовий. Найбільшою популярністю користуються сьогодні ІЧ-детектори, і ми розберемо чому це так.

проверка купюр на подлинность

Інфрачервоний детектор валют: як користуватися і в чому особливість

ІЧ-детектор використовується для перевірки банкнот на справжність за допомогою ІЧ-променів. Такий вид контролю вважається найбільш точним, оскільки він виявляє захисні IR-мітки, нанесені спеціальними фарбами. Під впливом променів можна побачити ті частини, які були виконані метамерними фарбами. Неозброєним оком це зробити неможливо. Щоб підробити подібні мітки, необхідно використовувати дорогу техніку, а такі витрати готові далеко не всі фальшивомонетники. Якщо мітка нанесена некоректно або зовсім відсутня, ІЧ-детектор одразу визначить підробку. Проте варто пам'ятати, що працюють подібні детектори здебільшого з доларами та євро.

Як перевірити гроші на справжність за допомогою ІЧ детектора? Кожен такий детектор оснащений ІЧ-камерою та дисплеєм, на якому гроші відображаються в ІЧ-спектрі. Під час перевірки на екрані буде видно банкноти – якщо вони справжні, то частина елементів буде відсутня, наприклад, половина зображень, смуг тощо. У випадку, якщо зображення збігається з оригіналом з усіх боків, то з більшою часткою ймовірності це підробка.

Серед переваг, які мають інфрачервоні детектори, виділяють такі:

Точність

ІЧ-детектори зі 100% точністю виявляють фальшивки, незалежно від освітлення та інших зовнішніх факторів. Зображення на екрані завжди чітке, що дозволяє проводити контроль навіть старих банкнот.

Зручність

Компактне та ергономічне обладнання дозволяє перевірити купюри лише за кілька секунд. Також можна перевіряти гроші віялом, що прискорює та спрощує детекцію.

Простота

Для роботи з ІЧ-детектором не потрібні спеціалізовані знання. Потрібно лише володіти базовими знаннями про те, як розташовуються і відображаються ІЧ-мітки.

Багатофункціональність

Інфрачервоній детекції підлягають як грошові знаки, а й цінні папери, облігації, і навіть різні документи, куди були нанесені метамерні фарби.

инфракрасный детектор валют как пользоваться

Вибір моделі ІЧ-детектора залежатиме від потреб вашого підприємства. Наприклад, ви можете вибрати компактний детектор Cassida Primero Laser, з точністю і легко виявляє підроблені банкноти. Або ж віддати перевагу такому детектору, як DoCash Cube, який і перерахує, і проведе контроль оригінальності грошових знаків за різними ознаками.

Перевірка банкнот на справжність за допомогою професійного банківського обладнання

Широкий вибір детекторів валют ви знайдете на сайті Super Money Counters. Серед різноманітності високоякісної техніки для контролю справжності банкнот ви підберете найбільш підходящу модель, а якщо виникнуть проблеми з вибором, кваліфіковані консультанти завжди раді допомогти. Крім того, купуючи банківське обладнання на сайті SMC, ви отримуєте гарантійне та післягарантійне обслуговування, можете скористатися послугою з налаштування техніки на робочі параметри та навчання персоналу. SMC – ваш надійний помічник у виборі детекторів валют та іншої техніки для роботи з готівкою!