Навіщо потрібен і як працює детектор банкнот

Незважаючи на те, що з емісією нових банкнот Національні банки удосконалюють захисні елементи, кількість фальшивок у спільній світовій грошовій масі продовжує зростати. Тому виробники банківського обладнання продовжують удосконалювати функціональні можливості лічильно-обчислювальної техніки, суттєво зменшуючи шанси підробки захисних ознак грошових одиниць. Щоб алгоритм контролю автентичності став вам більш зрозумілим, а процес вибору приладу швидшим і простішим, пропонуємо розібратися, як працює детектор валют. Коли ви берете в руку купюру, можна зробити грубу перевірку справжності по ряду ознак: шорсткість, щільність паперу, розташування водяних знаків, але для повної достовірності справжності банкноти не обійтися без спеціалізованої техніки.

как работает детектор банкнот

Як працює детектор валют: як користуватися для точного контролю автентичності

Щоб зрозуміти принцип роботи детектора валют, слід розглянути основні види пристроїв для автентифікації банкнот. Спочатку їх можна розділити на переглядові та автоматичні. Перші припускають знання оператора про розташування захисних елементів, зміни кольору під впливом ультрафіолетових ламп, магнітних датчиків. Достатньо піднести грошові знаки до робочої зони детектора, щоб просканувати банкноту та визначити фальшивку. Остаточний висновок про справжність під час використання перегляду робить касир. Деякі моделі підходять для перевірки цінних паперів, акцизних марок, тому можуть використовуватись у торгових організаціях, нотаріальних конторах. Другі, автоматичні, проводять комплексний аналіз, інформуючи користувача про результати детекції звуковим сигналом або виведенням коду помилки на дисплеї, якщо банкнота фальшива.

На прикладі автоматичного приладу з оптичними датчиками розглянемо детектор валют як працює:

 

  • розміщення пачки грошових знаків у приймальні кишені пристрою. Об'єм завантажувальної кишені розрахований на різну кількість банкнот, залежно від моделі обладнання;
  • вибір швидкості перерахунку у разі, якщо маємо справу з багатофункціональним пристроєм, який проводить крім детекції перерахунок, фасування, підсумовування;
  • оптичні датчики в залежності від їх кількості та розташування проводять контроль захисних ознак купюр, розміщених на одній або обох сторонах банкноти;
  • після аналізу купюри прилад аналізує отриману інформацію з даними, що зберігаються в пам'яті апарата, та виводить результат перевірки на дисплеї для оператора.

как работает детектор валют

У аналогічній послідовності працюють ультрафіолетові датчики. Якщо перед вами ультрафіолетовий детектор валют, як користуватися та зрозуміти чи справжня перед вами купюра? Розмістіть банкноту в зоні перегляду, стежте за тим, як відображається УФ світло. Фальшивка зі звичайного паперу з домішками відбілюючих засобів відобразить УФ промені і повністю світитиметься, у справжній світяться окремі елементи, оброблені фарбою з люмінофорами при її емісії.

Розглянемо, як перевіряти купюри на інфрачервоному детекторі валют – як працює пристрій та у чому особливості детекції. Принцип обробки готівки у автоматичних та переглядових приладів однаковий. Після того, як ви помістили купюру в робочу область, відбувається наступне:

  • випромінювання сигналу ІЧ-датчиками;
  • сигнал поглинається елементами купюри із метамерною фарбою;
  • приймач підхоплює цю інформацію та передає процесору;
  • процесор формує ІЧ-карту грошової одиниці;
  • зіставлення ІЧ-карти з еталоном, вшитим в пам'ять приладу.

Якщо купюра фальшива, автоматичний детектор повідомить звуковий сигнал або повідомлення на дисплеї з кодом помилки. При роботі з переглядовими апаратами, ІЧ-карта виводиться на екран, касир уважно вивчає її та виносить вердикт про справжність.

детектор валют как пользоваться

Як працює детектор валют від Super Money Counters

Вся техніка, представлена в інтернет-магазині Super Money Counters, розрахована на тривалий період експлуатації. Фахівці SMC допоможуть підібрати необхідне обладнання, налагодити його на потрібні робочі параметри. При необхідності проводимо навчання персоналу тонкощам роботи з банківським обладнанням. Надаємо гарантійне обслуговування, а також післягарантійний супровід. Замовляйте будь-яку одиницю техніки на super-money-counters.com.ua та отримуйте незамінного, надійного помічника у налагодженій роботі каси!