Апарат перевірки грошей: чому автоматична перевірка ефективніша за ручну

Діяльність будь-якої компанії, підприємства, яка приносить регулярний середній та великий дохід або безпосередньо пов'язана з грошовим обігом, важко уявити без процедури контролю банкнот на справжність. Через нестабільну економічну ситуацію в країні в побуті все частіше з'являються підроблені гроші. Це купюри різних валют та номіналів. В Україні найчастіше підробляють національну валюту великої номінальної вартості – 500, 100 та 200 гривень відповідно. Серед іноземної валюти під прицілом фальшивомонетників американські долари номіналом у 100.

Отримання фальшивок завдає серйозної шкоди бізнесу. Тому при отриманні готівки проводиться перевірка грошей на справжність. Апарат чи ручний/візуальний огляд купюр допоможе виявити підробки? І перший, і другий спосіб валідації використовують у сучасному світі. Методів захисту банкнот продумано дуже багато. Це якість самого паперу, і водяні знаки, елементи мікродруку, захисні волокна, ультрафіолетові, інфрачервоні, магнітні мітки та інші. Ряд з них неважко розпізнати при візуальному огляді, а також на дотик. Але цей метод дієвий, коли перед вами десяток купюр та фальшивки не відрізняються високим рівнем якості.

проверка денег на подлинность

Чому варто використовувати апарат для перевірки купюр?

  • Автоматична детекція дозволяє обробляти за короткий час велику суму банкнот, залежно від типу моделі.
  • З кожною емісією грошових одиниць Національні банки держав використовують настільки складні елементи захисту, що без спеціального обладнання їх перевірити неможливо.
  • Професійні апарати перевірки грошей проводять комплексну детекцію, перевіряючи банкноту за низкою захисних ознак одночасно.

Давайте розглянемо, як називається апарат для перевірки грошей на справжність, яка техніка проводить детекцію та які моделі підібрати для вирішення конкретних завдань.

аппарат для проверки денег

Апарат для автентифікації купюр: основні пристрої обробки банкнот

Будь-якому підприємству, що працює із середніми та великими обсягами коштів, необхідний сучасний апарат для перевірки грошей. Як називається обладнання та які функції може виконувати техніка, розберемо далі.

Прилад, основне призначення якого - детекція банкнот, цінних паперів на справжність, - це детектор валют. Пристрій буває кількох видів:

  • переглядові моделі – візуалізують та виводять захисні елементи купюри на дисплей детектора, а рішення про її справжність приймає користувач. Найчастіше в таких пристроях використовується ультрафіолетова та інфрачервона детекція. Ключова перевага - виведення на екран кількох купюр "віялом", що прискорює процес аналізу. Популярністю користуються моделі виробників Cassida, DoCash, Pro, Spektr, Dors;
  • автоматичні апарати перевірки грошей – аналізують банкноту автоматично, зіставляють її з еталонною, вшитою в пам'ять приладу, і повідомляють оператору була виявлена підробка чи ні. Моделі здійснюють комплексну детекцію і за 1 секунду, перевіряють наявність та правильність міток захисту. На ринку лідируючі позиції займає обладнання торгових марок Cassida, Pro, Dors, DoCash. Недолік – прилад приймає банкноти по одній, це знижує швидкість роботи, але гарантує 100% виявлення фальшивок;
  • портативні – мобільні пристрої працюють як від мережі, так і за допомогою вбудованого акумулятора. Пристрій зручно використовувати, якщо необхідно провести перевірку банкнот поза офісом або магазином. Кур'єри та інші виїзні служби використовують, наприклад, Cassida Quattro V, DoCash Micro та ін.

аппарат для проверки купюр

Якщо грошей багато, раціонально використовувати лічильники та лічильники-сортирувальники. У прилад завантажується пачка, і зі швидкістю 600-1800 штук/хвилину банкноти перераховуються та аналізуються на справжність. Про виявлення підробки пристрій повідомляє звуковим сигналом, відправляючи підозрілу банкноту в відбракувальну кишеню.

Залежно від класу обладнання моделі оснащені різними типами детекції:

Окремо варто виділити сортувальники – найбільш професійне та дороге обладнання. Пристрої, крім перерахованих вище типів детекції, проводять RGB (контроль колірного спектру), 3D аналіз (по ширині, висоті і щільності).

аппарат проверки купюр

Перевірка грошей на справжність – апарат ваш надійний захист від підроблених грошей

Апарат для перевірки купюр незамінний у роботі будь-якого підприємства. Ви зможете налагодити робочі моменти, пов'язані з обробкою готівки, автоматизувати їх та бути впевненими за отриманий результат.

При підборі обладнання орієнтуйтеся на такі критерії:

  • хто перевіряє гроші - касир (переглядовий апарат для перевірки грошей) або прилад (автоматичний);
  • в яких умовах відбувається перевірка – в офісі, магазині використовуються переважно стаціонарні моделі, за частих виїздів – портативні;
  • які типи детекції використовуються – один чи багаторівневий контроль.

Докладніше про те, як обрати детектор, лічильник або сортувальник купюр читайте у наших статтях. Слідкуйте за останніми новинами про банківське обладнання, ступені захисту валют, види детекції в матеріалах Super Money Counters.