Нові банкноти 200 гривень та 50 гривень: зміни у національній валюті

З 20 грудня 2019 року були випущені нові 50 гривень, а 25 лютого 2020 року українці побачать 200 гривень сучасного зразка. Це пов'язано з покращенням захисних властивостей для максимального уникнення підробок. Нещодавно були виявлені фальшиві двохсотки старого зразка, тому впровадження додаткового захисту – просто необхідність. Ефективність цього процесу підтверджується досвідом світових банків, які регулярно виробляють апгрейд банкнот з метою мінімізувати кількість підробок та ускладнити їхнє виробництво.

50 та 200 гривень: нові методи захисту від підробок

Зовні 200 і 50 грн. нові практично не відрізняються від своїх попередників. Хіба трохи освіжилися кольори, а портрети діячів тепер розташовані по центру. Основною метою випуску нових гривень є вдосконалення елементів захисту. Розглянемо докладніше, які з них запроваджено у нові 200 гривень.

новые банкноты 50 и 200 грн

Водяний знак

Мультитоновий захисний елемент – портрет Лесі Українки та цифрове значення номіналу, яке знаходиться у правій частині водяного знаку.

Полімерна стрічка

Занурений у папір повністю, а не надрукований на його поверхні, і містить магнітний код. Із застосуванням збільшувального скла проглядається зображення “200 грн”, тризуб та підкреслене “200”.

Наскрізний елемент

Якщо дивитися на купюру проти світла, то всі частини зображення номіналу будуть співпадати.

Віконна стрічка

Частково занурена в папір, виконана в синьому кольорі, і має кінетичний ефект. На стрічці зображено номінал та графічний знак гривні. Якщо дивитися на купюру під різним кутом, напрямок зображення змінюватиметься.

СПАРК

Виконаний у формі водяної лілії і також має кінетичний ефект. Коли змінюється кут нахилу, колір лілії змінюється від пурпурного до смарагдового.

Латентний номінал

Залежно від того, як дивитися на банкноту, виявлятиметься зображення номіналу – або темне на світлому фоні, або навпаки.

Рельєфність

Дві шорсткі лінії, впроваджені спеціально для людей з поганим зором - удосконалені, і ще краще відчувається на дотик.

Мікротекст

Ці написи можна розглянути лише при збільшенні.

Здебільшого нові купюри 50 та 200 гривень зазнали однакових змін, тільки на півтиннику рельєфний захист виконано у вигляді кола. Удосконалення ультрафіолетового та інфрачервоного захисту значно ускладнює підробку, але перевіряти грошові знаки все ж таки необхідно. У зв'язку з цим варто переконатися, що банківське обладнання для автентифікації налаштоване на роботу з оновленими купюрами.

новые купюры 50 и 200 гривен

Перевіряйте нові банкноти 50 гривень та 200 гривень з найкращою технікою від SMC

На сторінках інтернет-магазину Super Money Counters представлений широкий вибір техніки для перевірки справжності банкнот, яка буде готова до детекції нових 50 та 200 гривень одразу після отримання необхідних параметрів налаштування. Якщо вам необхідно оновити параметри обладнання, звертайтесь до нашого сервісного центру, та наші фахівці допоможуть налаштувати пристрій, а також провести інші потрібні роботи з ним!